• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.

REMÉNYSUGÁR GYERMEK-ÉS IFJÚSÁGI NAP 2011

Sokféle fából faragtak bennünket, akik most itt összegyűltünk, de nagyszerű az az érzés, hogy mindez mit sem számít, hiszen mindannyian egytől egyig egy hatalmas családba tartozunk: Isten családjába. Tanulhattak ma arról kicsik és nagyok egyaránt, hogy minden fa értékes: az egyszerű fűztől a legértékesebb mandzsu juharig, csak emberi találmány a rangsorolás, mindenki egyedi, személyre szabott, értékes és mindenki élete igazi ajándék.
A Reménysugár gyermeknapot 6. éve szervezi a Kecskeméti Református Egyházközség, amelyre a város gyerekeit várja.
Idén is istentisztelettel kezdődött 9 órakor, s 10-től 16.30-ig változatos, sokakat gazdagító programokon vehettek részt a családok. Ez a fő cél, hogy a családok együtt legyenek! Erre ma alig tudnak időt szakítani, pedig ez az igazi öröm a gyermekeknek.
Idén is elhangzott a mesejáték, fellépett a gyülekezetnek a zenekara, lelkes önkéntesek, tanítók, ifisek vezeték az állomásokat, ahol lehetett kézműveskedni, sportolni, a kisebbeket játszóház várta. A fizetség egy-egy fabatka, amiért jutalom járt: lelki útravaló és valami finom édesség.
Az éhesekre és a természetes szükségletekre is gondoltunk: ebéddel vártuk a jelenlevőket, hogy délután újból újult erővel folytatódhasson a nap: ki mit tud vetélkedővel, ahol mindenki az említett saját, egyedi ajándékával gazdagíthatja a többieket. Ezt követte az örömhírjáték, a táncház, majd a nap zárásaként a tombola és az eredményhirdetés.
A legnagyobb hír azonban a hirdetések közt, hogy Jézus él, s Ő életét adta miértünk, hogy nekünk életünk legyen! Dicsőség az Úrnak!

Kmét, 2011.november 13.

képek a galériában

Ritter Nándor
hittanoktatásért felelős lelkipásztor

 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"