• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.

Emmausban együtt a Kékkereszt és Református iszákosmentő Misszió

„maradjatok meg az én szeretetemben” (Jn 15,9)

Emmausban volt a Református Iszákosmentő Misszió és a Magyar Kékkereszt Egyesület a Kecskeméti Csoport tagjaival együtt szeptember 16-18-án.

Hálát adunk a mi Urunknak, Jézusnak az alkalomért és köszönjük azoknak, akik ezt támogatták, a Kecskeméti Református Egyházközségnek, a RIM-nek és KMJV Önkormányzatának.

Sokunk szívében él, vagy újraéledt Jézus Igéje: „íme meggyógyultál, többé ne vétkezz, hogy valami rosszabb ne történjék veled.” (Jn 5,14)

Felemelő lelkülettel, Jézussal tölthettük ezt a 2 napot. Igazán kivételes, Istennek erre elhívott embereit hallgathattuk, akiken keresztül Jézus szólt hozzánk. Jó volt újból megélni az első szabadításnak örömét, hogy „van még számomra is bocsánat…”

Pénteken délután 6 órakor kezdődött a nyitó áhítat, amit Hodánics Tamás, a Kecskeméti Kékkereszt Csoport lelkipásztora tartott. Nagyon szólt hozzánk az Ige. Hallhattuk az öröm definícióját. Öröm az, ha Isten akaratát cselekszem, és úgy élek. És tanultunk egy imádságot: Istenem, add, hogy ma jobban tudjak szeretni, mint tegnap. (Dr. Gyökössy Endre nyomán) Vacsora után bemutatkozás és ismerkedés következett. Igaz, ekkor még „csak” 90-en voltunk együtt, de szombaton már kb. 120-an lehettünk együtt az ország több mint 20 helyéről.

Szombaton 9 órakor a reggeli áhítaton is szólt hozzánk az Úr, Varga Nándor, a Kecskeméti Református Egyházközség elnöklelkészén keresztül. A János evangéliuma 20,10-18 alapján egyértelmű volt az üzenet: más látni a képeket és hallani a történeteket, mint megélni azt. Más ismerni és benne lenni… valóságosan átélni. Boldog a szabadult szenvedélybeteg, különösen az, aki gyülekezetben és bárhol tanúságot tud tenni arról, hogy Jézus Krisztus megszabadította. Tehát menjünk, vigyük az örömhírt, hogy megismertük Krisztust! A nap következő előadásának címe: a segítő szolgálat áldásai és nehézségei. Némethné Balogh Katalint, a RIM vezetőjét hallhattuk. Jézus szavait idézte: Nem ti választottatok ki engem, hanem én választottalak ki, és rendeltelek titeket arra, hogy elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek… (Ján 15,16) és hogy több az élet a tápláléknál, és a test a ruházatnál (Luk 12,23). Kata ismételte Siklós Józsi bácsi szavait: az iszákosság szenvedélye helyett az iszákosok mentése legyen a szívünkben. Amilyen lendülettel ittuk az alkoholt, olyannal vezessük az Úrhoz a lelkeket. (Józsi bácsi volt a RIM első lelkész igazgatója). Az előadásban elhangzott, hogy vannak problémáink, pl. az örökös időhiány, a túlzott célkitűzések, amelyek meghaladhatják az erőnket… Szabad elfáradni, leülni és élesíteni a fejszét. A két favágó története alapján érthető a hasonlat, hogy szükséges a munka közben megállni és élesíteni, használhatóvá tenni a szerszámot. A fontos kérdéseket tisztázni kell: milyennek látom magamat, van-e lelki segítőm, akivel megoszthatom a lelki terheimet? … A nap folytatásaként megbeszéltük az addig hallottakat és választ kaptunk a kérdéseinkre. Délután a „Helyem, felelősségem gyógyult szenvedélybetegként hazámban” témában beszélgettünk Balog Zoltán, társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárral. Kiemelte: valamiből mindenkinek meg kell gyógyulni. Nincs a világon olyan ember, akinek (az önmaga körül forgó világból) ne kellene Jézus Krisztusba helyeznie át magát. Amikor azt kérdezzük lehet-e ma Magyarországon tisztességesen boldogulni? Erre a kérdésre a többség ma nemmel felel, de igennel szeretne inkább válaszolni. A válság megoldása elsősorban nem pénz kérdése, hanem lelki kérdés. Ehhez 60% bizalom kell és 40% egyéb segítség. Spekuláció helyett munkaalapúvá kell tenni a társadalmat. Ma minden harmadik ember máról holnapra él és minden tízedik mélyszegénységben. Hol van az ember, mint Isten teremtménye? Mi ott vagyunk-e, ahol Jézus Krisztus van? Hogyan tudom magam oda helyezni, ahová Jézus Krisztus állított? Ne legyünk akadályai annak, hogy Ő másokkal is véghezvigye szabadításait, hanem beszéljünk arról, hogy miből jöttünk ki és hogy „veled is megtörténhet az, ami velem megtörtént”. A szimpátia (görög szóból) azt jelenti együtt szenvedés, szeresd felebarátodat, mert ő is éppen olyan mint te! Balog Zoltán beszélt arról is, hogy a szenvedélybetegnek először túl kell élnie ahhoz, hogy meghallja az evangéliumot. Az előadás után következett a számos kérdés megválaszolása, megbeszélése.

Délután a 10 tagú a Miskolci Kékkereszt Csoport kamaraegyüttese, az Örömhír zenekar szolgált. Az együttes szabadult szenvedélybetegekből szerveződött 1 éve, akik mind a kékkereszt tagjai, a vezetőjük ma is hajléktalanként él. Hatalmas volt a sikerük, velük van az Úr!

Vacsora után következett az esti áhítat. Némethné Balog Katalin misszióvezető tartotta az 1Sámuel 11. és Róm 12. igerészek alapján. Hozzunk döntést! Jézussal lehet másként! – hangzott a bíztatás. Szabad a megszokástól és a rossz struktúráktól elszakadni. Engedjük Istent kérdezni, rákérdezni a viszonyainkra, kapcsolatainkra…

Ezután egy kis játékkal, kikapcsolódással fejeztük be a napot.

Vasárnap 9 órakor az úrvacsorás istentiszteleten Magyarné Balogh Erzsébet, a Református Missziói Központ vezetője szolgált a Ján 20,19-23 alapján. „Maradjatok meg az én szeretetemben” és „láttam az Urat”. A reggeli sötét döbbenet és némaság hangzott el a kérdésben: elvitték az Urat, hová? Máriát ott tartotta a sírás, és utána ő lett az üzenet, a jó hír hordozója is. Lehet, történhet velünk is olyan, hogy mások látják mellettünk állni az Urat, de mi nem látjuk… A könnyek nem öblítik le a bűnöket, de Jézus áldozata igen. Szereted-e Jézust annyira, hogy nincs Nála fontosabb az életedben? Őt csak a Szentlélek által ismerhetjük meg…

Az úrvacsora áldott bizonysága volt annak, hogy bűneinket Isten megbocsátotta. Az énekeket az Örömhír Zenekar kísérte, közben sokunk szeméből kicsordult a könny... Az úrvacsoránál a kenyér átvételekor igét is mondott mindenkinek Erzsike. A kehelyben szőlőlé volt, amit Nemesvári József, a Kecskeméti Kékkereszt Csoport vezetője nyújtott az úrvacsorázóknak.

Vasárnapi utolsó előtti napirendi pontunk a morzsaszedegetés és zárógondolatok volt, ami még most is tartana, ha nem harangoztak volna az ebédhez…

Dobos András

Kecskeméti Kékkereszt Csoport

 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"