• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.

„Kálvin János, az Isten igéjének szolgája” - interaktív kiállítás

Megtekinthető a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Múzeumában,

/Kecskemét, Ókollégium Kálvin tér 1./

A Ráday Múzeum és a Kecskeméti Református Egyházközség Könyvtára a Kálvin emlékévek alkalmából közös kiállítást készített.  „Kálvin János, az Isten igéjének szolgája” c. kiállítás 2009. június 19-én nyílt meg. Ezt megelőzően a Kálvin tér névadójáról készült szoborral gazdagodott, Dr. Bogárdi Szabó István püspök úr felavatta Kutas László szobrászművész szobrát. Ahogy az arra sétálók láthatják igazi teret sikerült a szobor felállításával kialakítani. Köszönet ezért Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának, a Múzeumnak és Egyházközségünknek.

Szép számú érdeklődő mellett nyílt meg Kálvin János születésének 500. évfordulója alkalmából készített interaktív kiállítás. Az újonnan kialakított pincehelyiségben a XVI. századot idéző bútorok között lehetőség nyílik a lúdtollal való írásra, vagy a Kálvin-köpeny felpróbálására is. Ezen kívül a látogatóknak módjukban áll a kiállításban használható számítógép segítségével honlapokat elérni, életrajzokat, kiállításokat, filmeket megtekinteni.

Olyan kiállítás ez, amelyet nemcsak nézni, hanem használni lehet! Mindenki eldöntheti, milyen szinten akar megismerkedni Kálvinnal: elegendő-e számára a megidézett kor hangulata, zsoltárok meghallgatása, vagy a tablókon elhelyezett ikonok útmutatását követve elmélyed a látogatók számára kihelyezett könyvek valamelyikében, beleolvas az Institutióba, a Bibliába, vagy valamely monográfiába.

A gyerekeket játékos feladatlapokkal várjuk, amelyek segítik a kiállításon látottak mélyebb befogadását.  

A rendezők nevében ez úton is szeretnénk kifejezni köszönetünket mindazoknak, akik kiállítás létrejöttében segítettek.

Az eseményekről készült képek megtekinthetők a galériában.

 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"