• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.

Orgonamuzsika délben

Délben, amikor országszerte megszólalnak a harangok, többen ebédszünetre, vagy pihenőre indulunk, vagy csak megállunk egy szusszanásnyi időre elcsendesedni, elmélkedni valahol.

A Kecskeméti Református Templom padjaiban kiváló alkalom nyílik erre szerdánként. Aki szabad és teheti jőjjön, üljön be pár percre a déli orgonamuzsikára, ahol kántorunk Mikesi Tibor mellett gyakran szólaltatják meg orgonánkat vendég előadóművészek, vagy éppen hazánkban tanuló külföldi diákok, művészpalánták.

2010. november 3-án a Kodály Intézetben tanuló John Quinton foglalt helyet az orgonánál. Kevesen hallgattuk, de nagy élményben volt részünk, hiszen a fiatal reménység játéka betöltötte a templomot és szívünket. 2 Toccata hangzott el délben, a templomban, Kecskeméten, visszhangja pedig az Amerikai Egyesült Államokig hallatszik.

John Quinton ugyanis az USA-ból érkezett, 1 évet tölt városunkban, a rangos elismerésekben részesült és jubileumot ünneplő Kodály Iskola növendékeként. Mint elmondta, már többször járt templomunkban, és nem először játszik az orgonán, már volt gyakorolni.

Korábban zongorán játszott, de elegendő volt leülni az orgonához. A hangszerbe egyébként első látásra és hallásra beleszeretett. Mindez 3 éve történt. Kecskeméten pedig a Kodály Zoltán pedagógiai módszerét követi.

Aki szerdán nem hallotta orgonajátékát, az november 18-án meghallgatjatja Johnt a Kodály Intézetben.

T.-K. Éva

 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"