• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

A képek megtekintéséhez az Adobe Flash Player letöltése szükséges.

Kálvin hagyománya c' kiállítás margójára

Beszámoló a

Kálvin hagyománya – Református Kulturális Örökség a Duna mentén megnyílt kiállításról

 

A tulajdonosok büszkeségével vettünk részt október 30-án a Budapesti Történeti Múzeumban rendezett ünnepélyes megnyitón. A történelmi helyszínből adódóan méltó környezetben, a református hagyományokhoz híven a Pécsi Református Kollégium Vegyeskarának szolgálatával, zsoltárénekléssel kezdődött meg a megnyitó. A kiállítást az idei Bolyai díjas Prof. Ritoók Zsigmond akadémikus és Harsányi László a Nemzeti Kulturális Alap elnöke nyitotta meg. Köszöntőt mondott egyházkerületünk püspöke Dr. Szabó István és a múzeum igazgatója Bodó Sándor. A Budavári Palota Barokk Csarnoka teljes egészében megtelt érdeklődőkkel. A kiállítás a reformáció magyarországi kezdeteitől egészen napjainkig kalauzolja végig a látogatókat a labirintusszerűen kapcsolódó termeken.

A Kecskeméti Református Egyházközség Könyvtárának legnagyobb kincseit és ritkaságait is láthatjuk a kezdeteknél.

Külön fejezetként emlékeznek Kecskemét város reformációjáról is. A kiállításon okleveleken, levéltári anyagokon, klenódiumokon, úrasztali terítőkőn, maketteken, könyveken, festményeken, és fakazettán kívül teljesen berendezett szobabelsőt, korabeli ruhákat tekinthetnek meg az odalátogatók. Nagyon színes és igényesen összeállított kiállításban gyönyörködhetünk, mely vidékünk református hagyományait mutatja be.

Örömmel dolgoztunk együtt és készítettük elő az átadott értékeinket a Ráday Múzeum igazgatójával dr. Fogarasi Zsuzsával, aki a kiállítás egyik főkurátora volt. Bízunk abban, hogy hamarosan elkészül a kiállítás katalógusa, mely pontos és részletes leírásokat tartalmaz a kiállított anyagról.  Kálvin követőiként büszkék vagyunk arra, hogy segíthettünk és részt vehettünk a február 15-ig tartó kiállításon.

 

         Kecskeméti Református Egyházközség könyvtárosai

 

 

"Erős torony az Úr neve, oda fut az igaz, és védelmet talál."

/Példabeszédek 18,10/

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2016. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2015. évről

A Kecskeméti Református Kollégiumi Alapítvány közhasznúsági jelentése a 2014. évről

Lelkigondozás

SKYPE: lelkigondozas1
Telefon : 06-1-201-0011

TIOP-1.1.1-07

"Informatikai infrastruktúra fejlesztése a Kecskeméti Református Egyházközség iskoláiban"

"A Kecskeméti Református Egyházközség új informatikai eszközei már a gyakorlatban is bizonyítottak"